Tlačová konferencia prezidentského kandidáta JUDr. Štefana Harabina

Bratislava

1.3. 2019

 

Tlačová konferencia prezidentského kandidáta JUDr. Štefana Harabina

 

    JUDr. Štefan Harabin, kandidát na prezidenta Slovenskej republiky, mal dnes na tlačovej konferencii zásadné vyhlásenie k prezidentským voľbám. Tlačová konferencia bola postavená na dvoch nosných témach: 1. Férovosť volieb je ohrozená. Manipulatívnymi prieskumami sú občania odrádzaní od voľby jediného relevantného kresťanského a národného kandidáta na prezidenta, 2. Výzva Štefana Harabina k všetkým národne a kresťansky cítiacim občanom Slovenskej republiky

 

Hneď v úvode vyjadril Štefan Harabin zásadnú obavu o férovosť nadchádzajúcich prezidentských volieb poukázaním na kupčenie niektorých kandidátov s hlasmi voličov. Upozornil, že teraz je ten čas, kedy sa rozhodne, či naša krajina o sebe rozhoduje sama, alebo bude krajinou, ktorej diktujú bruselské a iné elity. Rozhodne sa aj o tom, či si Slovensko zachová tradičné hodnoty, alebo si zvolí cestu deštruktívneho multikulturalizmu a zničenia tradičnej rodiny.

 

Štefan Harabin upozornil, že prieskumy verejnej mienky manipulujú verejnosť a niektorí kandidáti vzdávaním sa kandidatúry pred prvým kolom volieb kupčia s hlasmi a dôverou svojich voličov. „Za posledný týždeň uzrelo svetlo sveta hneď niekoľko prieskumov verejnej mienky. No dokonca aj sám premiér Pellegrini v stredu apeloval na ľudí, aby sa nenechali manipulovať týmito prieskumami. Je preto skutočne namieste o tomto hovoriť,“ zdôraznil prezidentský kandidát.

 

Ďalej poznamenal, že „ľudia prieskumom prestávajú veriť, lebo vidia, že zverejňovaním určitých prieskumov sa verejnosť neinformuje, ale naopak manipuluje“. Prieskumné agentúry zverejňujú prieskumy, ktoré sa v rovnakom čase svojimi výsledkami od seba diametrálne odlišujú. Štefan Harabin upozornil na jeden z prieskumov, ktorý médiá úplne ignorovali. Tu je:

 

 

Popis ku grafu: Prieskum uskutočnila agentúra VOX (www.voxprieskum.sk). Prieskum prebiehal od 18. 2. 2019 a mal byť ukončený 1. 3 .2019. Bol však ukončený už 26. 2. 2019 z dôvodu odstúpenia R. Mistríka. V prieskume bola oslovená vzorka 850 respondentov.  

 

Pre doplnenie, agentúra VOX je štandardnou agentúrou venujúcou sa prieskumom verejnej mienky, ktorej služby v minulosti využívali kandidáti z rôznych politických strán, medziiným napr. aj kandidát za stranu SPOLU – Občianska demokracia.

 

„Aj napriek tomu, že sa niektoré zverejnené prieskumy od seba neskutočne líšia, majú jedného spoločného menovateľa. Chcú presvedčiť voličov a snažia sa v ľuďoch vyvolať dojem, že Harabin nemá šancu. Je to však lož a ich akt vzdávania sa jeden v prospech druhého potvrdzujú, že sa Harabina boja,“ povedal Štefan Harabin a opäť zdôraznil, že do volieb išiel s cieľom vyhrať.

 

Kandidát na hlavu štátu si následne položil logickú otázku, prečo bolo potrebné, aby sa pán Mistrík vzdal, keď zverejnené prieskumy ma posúvajú až na štvrté miesto. „Veď to nedáva žiadny zmysel,“ vzápätí aj odpovedá, „dávalo by to zmysel jedine vtedy, ak by ich tajné, neverejné prieskumy, hovorili o inom poradí.“

 

Ako Štefan Harabin poznamenáva, medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom nevidí takmer žiadny rozdiel a myslí si, že obaja by boli pre Slovensko pohromou. „Jeden chce tvrdé jadro a tým pádom zánik suverenity, druhá chce adopcie detí homosexuálmi a obaja sú pozitívne naladení voči prijímaniu migrantov,“ uzatvára.

 

Na záver adresoval Štefan Harabin výzvu občanom, menovite voličom strán SNS a Smer-SD. Poďakoval sa tým voličom týchto strán, ktorí ho podporujú už teraz. Zároveň však oslovil aj ďalších priaznivcov a sympatizantov oboch strán, ktorí ešte váhajú a nie sú rozhodnutí. Ubezpečil ich, že bude mať na pamäti ich podporu a že hodnoty, ktoré spoločne zdieľajú, budú jeho krédom vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky.