Oznámenie kandidatúry na prezidenta SR

Bratislava, 28.1.2019. Kandidát na prezidenta, Štefan Harabin oznámil dnes na tlačovej konferencii detaily svojej kandidatúry a kampane. Priority Štefana Harabina sú suverenita Slovenska, zachovávanie tradícií a kresťanstva a nastolenie právneho štátu.   

 

Štefan Harabin je občianskym, národným, nezávislým a nestraníckym kandidátom na prezidenta Slovenskej republiky.

Základným cieľom kandidáta v prezidentskej funkcii je urobiť poriadok v štáte. „Budem mať na zreteli spravodlivý právny štát pre každého a budem striktne dodržiavať najvyššie postavený právny predpis platný v Slovenskej republike ‒ Ústavu Slovenskej republiky. Budem prezidentom pre všetkých ľudí“, sľubuje Š. Harabin. „Dôvera v štát sa dá obnoviť“, myslí si tiež.

Prezidentský kandidát má veľké plány aj v sociálnej oblasti a zahraničnej politike. „Slovenský prezident sa nesmie a nemôže riadiť nejakými pokynmi a odporúčaniami zo zahraničia, z ktorejkoľvek strany by takéto snahy prikázali“, myslí si Š. Harabin. „Štát musí začať viac podporovať mladé rodiny, a nesmie sa zabúdať ani na dôchodcov“ zdôrazňuje ďalej.

Ďalšou z priorít Š. Harabina sú slovenské národné tradície, podpora nášho krásneho folklóru a podpora kresťanstva. „Vidíme, že sú obrovské snahy zvonka rozbiť  to, čo by sa dalo zhrnúť  ako naše kultúrne a náboženské, ale aj morálne tradície“, hovorí prezidentský kandidát. Preto vidí mimoriadny význam práve dnes v podpore kresťanstva. „Osud Slovenska a našich ďalších generácií mi leží na srdci, a my budeme brániť našu identitu, naše tradičné hodnoty, odkaz našich predkov“ zaznelo tiež na tlačovej konferencii.

 

Tím Štefana Harabina predstavil aj logo a slogan kampane, ktorý znie: Za Slovensko, tradície a právny štát. Logo v tvare pentagramu nesie okrem slovenskej trikolóry aj fialovú farbu, ktorá symbolizuje farbu sudcovského talára ale je aj sviatočnou farbou cirkevných rúch. Prezidentský kandidát predstavil aj autobus vo farbách kampane, s ktorým plánuje do 16. marca precestovať Slovensko a postretávať sa s občanmi.

 

Minulý týždeň JUDr. Harabin odniesol do NRSR bez mála 32000 podpisov občanov a následne bol zaregistrovaný ako platný prezidentský kandidát. Od dňa registrácie má pozastavenú funkciu sudcu Najvyššieho súdu.

 

Kompletný volebný program ako aj iné informácie ku kandidatúre sa dá celý nájsť na webovej stránke www.harabin-2019.sk